deentr

Yeni Nesil Doğrusal Mutlak Konum Sensörleri

On November 15th, 2016, posted in: Genel by Comments Off on Yeni Nesil Doğrusal Mutlak Konum Sensörleri

Birçok Uygulama Alanı İçin Gelişmiş Sinyal İşleme

TR-Electronic, doğrusal mutlak konum tespiti için sinyal işlemeyi ve özellikle de kritik uygulamalar için ölçüm kalitesini açıkça geliştirmiştir. 1000 mm’ye kadar ölçüm uzunlukları için doğrusallık 0.05 mm’ye geliştirilmiş olup, bu da yeni uygulama alanlarını ortaya çıkarmaktadır.

Bu yeni sinyal işleme kalitesi, LM_I serisi lineer enkoderlerimizle belgelenmiştir:. Ürün ismindeki “I”, bu ölçüm sistemlerinin, temel konum ölçüm görevleri için optimize edilmiş “temel” performans sınıfındaki ölçüm sistemlerinin aksine, endüstriyel uygulamalar için ideal bir şekilde uygun olmasını temsil eder.

Yeni nesil ölçüm sistemi, tüm TR Electronic arabirimleri için mevcuttur. Cihazların programlanmasında herhangi bir değişiklik yapılmadığı için eski seri ürünlerden yeni jenerasyona geçme problemsiz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Basınca dayanıklı paslanmaz çelik gövdeli LMRI46 doğrudan montaj için uygundur. Farklı conta çeşitleri ile birlikte LMRI46, piyasada bulunan hemen hemen tüm silindirler için uygun bir çözüm sunmaktadır. Şamandıra mıknatıslarıyla donatılmış paslanmaz çelik muhafazalar, seviye ölçümü için de uygundur.

LMPI46, makine montajı için profil alüminyum gövde sunmaktadır. Üç yanda oluklar,  sliding shoes veya kayar bloklarla çeşitli montaj tiplerine izin verir. Mıknatıslar profil üzerinde yönlendirilir ve itme çubukları vasıtasıyla bir bilyalı mafsal ile hareket ettirilir. İsteğe bağlı olarak kılavuzsuz mıknatıslar da mevcuttur. LMPI46, bu teknik sayesinde aşınmadan korunur. Piyasada bulunan birçok lineer ölçüm sistemi LMPI46 ile yenilenebilir. Bu amaçla uygun spacerlar mevcuttur. Profil şekli aynı zamanda çoklu mıknatıslı tarama için de uygundur. 3 mıknatıs ile 1μm çözünürlük elde edilirken, 30 mıknatısa kadar 50μm çözünürlük sunulur. Tüm mıknatısların pozisyonları daha sonra bus üzerinden iletilir; Böylece bir ölçüm sistemi birkaç ayrı ölçüm sisteminin yerini almış olur. LM_I46 doğrusal mutlak konum ölçüm sistemi, 50 mm’den 4 m’ye kadar olan ölçüm uzunlukları için başarıyla görev yapabilmektedir.

LMPI46/LMRI46 Ürün Seçicimizde

Fotoğraf İçeren İngilizce ve Almanca Basın Makalesi